Latvijas izlases bokseriem trīs Zelta un Sudraba medaļas!

Latvijas izlases bokseriem trīs Zelta un Sudraba medaļas!

Latvijas izlases bokseriem trīs Zelta un Sudraba medaļas!

XVI International Danas Pozianas Youth Boxing tournament

 

No 09.03.-14.03.2021., Lietuvā, Viļņā norisinājās starptautisks boksa turnīrs "XVI International Danas Pozianas Youth Boxing tournament" par godu Olimpiskā čempiona Danas Pozianas piemiņai. Šis turnīrs skaitās viens no spēcīgākajiem Eropā un ir kā pēdējais sagatvošanas etaps pirms Jauniešu Pasaules čempionāta, kurš notiks no 10.-24.aprīlim Polijā, Kielce.

Latvijas izlases bokseri demonstrēja lielisku sniegumu izcīnot trīs zelta un sudraba medaļu. Par uzvarētājiem kļuva – pašreizējais vīriešu izlases līderis Matvejs Prokudins (-56 kg), treneris Ilja Žilinskis. Matvejs finālā pārliecinoši uzvarot sportistu Matela Marcela no Polijas, bet pusfinālā sīvā cīņā pieveicot spānieti Oier Ibarreche Condre. Matvejs demonstrēja augstas klases tehnisko un taktisko sagatavotības līmeni.

 Starp sievietēm zeltu izcīnīja:

Beatrise Rozentāle (-64kg), finālā - pirmajā raundā ar tehnisko nokautu (TKO) uzvarot sportisti Kardokaite Saule no Lietuvas. Tikpat pārliecinoši startējot arī pusfinālā - otrajā raundā ar tehnisko nokaut (TKO) uzvarot mājinieci Galdikaite Beate. Beatrise divus gadus pēc kārtas Eiropas čempionātos ir izcīnījusi 5.vietu, bet viss interesantākais ir tas, ka cīņā par medaļu ar rezultātu 2:3 uzvara tiek atdota pretiniecei. Priecē, ka Rozentāle ar savu treneri Lindu Ābeli ārēji neizrāda vilšanos un savos zaudējumos nevienu nevaino, bet izdara pareizus secinājumus – trenēties vēl cītīgāk, lai uzvarās nešaubītos neviens no pieciem tiesnešiem. Tāpēc uzreiz pēc Eiropas čempionāta Budvā, atsāka aktīvus treniņus, lai realizētu savus mērķus dzīvē. Turnīra Beatrise pierādīja, ka ir uz pareiza ceļa, priekšlaicīgi uzvarot visās cīņās!

Vēl vienu zelta medaļu Latvijas izlasei izcīnīja 2019.gada Eiropas junioru čempionāta sudraba medaļas ieguvēja Nikolīna Boķe.

Lai pārbaudītu savus spēkus Nikolīna startēja smagākā svara kategorijā līdz 69 kg., kurā izcīnīja pārliecinošu uzvaru pēc punktiem pārspējot 2020.gada Eiropas čempionāta godalgotās vietas ieguvēju sportisti no Lietuvas Butkute Mante.

2018. gada Eiropas čempionāta godalgotās vietas ieguvēja Viktorija Siļķe Latvijas izlasei izcīnīja sudraba medaļu pēc punktiem piekāpjoties sportistei no Lietuvas Bajalyte Dija.

Divi Latvijas izlases bokseri izcīnīja piektās vietas:

Līdz 60 kg. Maksims Golubovskis spraigā cīņā par medaļu pēc punktiem piekāpās sportistam no Polijas Sulecki Powei. Līdz 64 kg. Edgars Kundics piekāpās sportistam no Lietuvas Gudomskis Nedas.

Latvijas boksa izlasi pavadīja treneris Genādijs Glazkovs(AIBA 3 zvaigznes) un starptautiskās kategorijas tiesnesis Sergejs Petruņins(AIBA 3 zvaigznes).

Latvijas Boksa federācijas prezidents, juridisko zinātņu doktors Nils Žuravļovs sveic Latvijas boksa izlasi par gūtajiem panākumiem un izsaka pateicību treneriem Lindai Ābelei, Iljam Žeļinskim, Genādijam Glazkovam un tiesnesim Sergejam Petruņinam par izcilo darbu.

back to top

LATVIJAS BOKSA FEDERĀCIJA

 Tālr:+371 29502120 (N.Žuravļovs) nil88@inbox.lv

 Tālr:+371 29125569 (J.Glazkovs) mglazkovs@inbox.lv

Top of Page